1Říj

Nový display Bosch Kiox

Nový display Bosch Kiox

Na trhu se pro rok 2019 objevil od BOSCH zcela nový display – BOSCH KIOX. Tuto novinku od firmy BOSCH, která je leadrem na trhu co se týká pohonu elektrokol si nyní trošku rozebere a podíváme se, co vlastně vše nabízí a jak vám pomůže ještě více zpříjemnit jízdu na elektrokole.

Nový design, přehledné funkce

Novinka zaujme svými rozměry a propracovaným designem, ale také svojí odolností. Co se týká tlačítkového ovladače, tak ten má dokonale propracovanou ergonomii. Samotný displej má úhlopříčku přes osmačtyřicet milimetrů a díky metodě zobrazení také skvělou čitelností v jakýchkoliv podmínkách. Vše se vám přehledně zobrazí za plného slunce, tak i naopak ve tmě. Sklo má úpravu proti poškrábání, což určitě při manipulaci s kolem i samotným displayem oceníte.

Hlavní výhodou  oproti PURIONU a INTUVII je možnost propojení přes BLUETOOTH třeba se svým hrudním pásem a můžete tak jednoduše na displeji sledovat informace o tepové frekvenci. Z toho je patrné, že tento display byl navržen hlavně s ohledem na sportovně založené jezdce, kteří nabízené funkce dokáží dokonale využít. Další výhodou je to, že můžete display bezdrátově aktualizovat.

Uchycení displeje

Display je přichycen k držáku pomocí magnetického mechanismu s možností rychlého sejmutí. Zkoušeli jsme přímo na modelu ACCESS HYBRID SL 500 KIOX a display drží na magnetickém držáku dokonale. Obavy, že by mohlo dojít za jízdy ke ztrátě displeje jsou pryč. Velkou výhodou je to, že se zastavíte třeba někde na oběd a display si jednoduše vezmete s sebou do kapsy. Bez displeje samozřejmě kolo ztratí funkci elektokola a motor se nerozjede. Takže případní nenechavci jen tak jednoduše na kolo nenasednou – respektive nasednou, ale pojedou bez motoru.

Nabíjení smartphonu

Při navrhování displeje se nezapomnělo ani na možnost dobíjení mobilních přístrojů, jako jsou smartphony a navigace. K tomuto účelu poslouží dokonale utěsněný port umístěný přímo v těle displeje. Samotný displej má také svoji jednu malou interní baterii, takže i po vyndání displeje z držáku si můžete pohodlně prohlédnou veškeré záznamy a aktivity, které máte uchovány z jízdy na elektrokole.

Shrnutí

Jak je patrné, tak toto bude cesta, kterou se budou ubírat elektrokola v budoucnosti. Malé přehledné displeje s možností postupného doplňování zajímavých funkcí.  I zde je předpoklad, že do budoucna budou vydávány nové aktualizace doplněné o zajímavé funkce, které si jednoduše nainstalujete novou aktualizací.

Již teď vám ale tento nový displej BOSCH KIOX nabízí:

  • možnost jednoduše zapínat a vypínat osvětlení, pokud ho máte na elektrokole namontované
  • nabíjení externích zařízení
  • přehled všech údajů v režimu prohlížení offline
  • pomoc při chůzi wallk režim, kdy při tlačení elektrokola vám pohon pomáhá rychlostí 6 km/h
  • můžete lehce měnit i nastavení kol – což umožní přesné hodnoty při jízdě třeba po výměně pláště
  • výběr z nabídky jazyků ( čeština tam zatím není )
  • zobrazení servisu – po dosažení najetých kilometrů, kdy by kolo mělo jít na servis se vám zobrazí ikona servisu
  • dále vám KIOX nabízí všechny funkce, na které jste zvyklí – rychlost, denní kilometry , celkové kilometry, stav baterie. Při připojení hrudního pásu se dozvíte i srdeční frekvenci a údaje o výkonnosti jezdce.
css.php